روستای مصر

این روستا در 40 کیلومتری شرق شهر جندق و 50 کیلومتری شمال شهر خور از توابع استان اصفهان، قراردارد. موقعیت جغرافیایی روستا 34/04 شمالی و 54/47 شرقی است.
روستای مصر با دو روستای بسیار کوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود 6 کیلومتر واقع شده اند. روستاي فرحزاد در 2 كيلومتري شمال روستاي مصر قرار دارد. در اين روستا خانواده طباطبايي خانه اجدادي را به 2 مهمانسراي سنتي براي كوير دوستان تبديل كرده اند كه از امكانات خوبي نيز برخوردارند. وجود محيطي آرام در كنار پذيرايي با غذاهاي سنتي ايراني سفري به ياد ماندني را براي دوستداران طبيعت رقم مي زند.
روستاييان مصر عمدتا به كشاورزي و دامپروري اشتغال دارند. در سالهاي اخير و با تبديل منطقه به قطب گردشگري كوير بسياري از روستاييان به پذيرايي از ميهمانان پرداخته اند. از جمله خانه هاي محلي در روستاي مصر كه به اين امر ميپردازند ميتوان به خانه علي ابراهيم و خانه سيد محمود اشاره كرد.
روستای مصر بدلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد . جمعیت این روستا بر طبق آخرین سرشماری 120 نفر می باشد. مهمترین محصولات این روستا زعفران، گندم، يونجه و مركبات است.
برق روستا از طريق شبكه سراسري تامين ميشود و شبكه موبايل همراه اول نيز در روستا  قابل دسترسي است. از امكانات روستا ميتوان به شبكه لوله كشي آب روستايي، مخابرات، فروشگاه مواد لبني و سوپر ماركت اشاره كرد.