تور قزوین گردی

تعداد روز تاریخ حرکت قیمت
1 روزه 1397/04/15 133000 تومان

مکانهای مورد بازدید
  مسجد جامع قزوین، آب انبار سردار بزرگ، کاخ چهل ستون ( کلاه فرنگی )، حسینیه امینی‌ها، موزه مردم شناسی گرمابه قجر، سرای سعدالسلطنه، کلیسای کانتور ( برج ناقوس )
یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایران و مرکز استان قزوین در کشور ایران است. مساحت قزوین ۵۶۹۳ کیلومتر مربع می‌باشد. جمعیت این شهر برابر سرشماری سال ۱۳۹۰ مرکز آمار ایران برابر با ۴۶۴٫۳۲۳ نفر بوده‌ است . زبان رایج مردم قزوین زبان پارسی است.
برخی از مردم این شهر به زبان‌های تاتی، مراغی، کردی، لری، ترکیو رمانلویی نیز سخن می‌گویند. همچنین قزوین به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه ارتباطی استان‌های شمالی و باختری کشور، نزدیکی به تهران، دارا بودن چند شهر صنعتی و نیز برخورداری از چندین دانشگاه از جمله دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین و دانشگاه آزاد قزوین و نیز تعدادی دانشگاه های خصوصی از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است

مجموعه دولتخانه صفوی در مرکز شهر قزوین با مساحتی بالغ بر ۶ هکتار واقع شده است، دولتخانه صفوی و یا باغ فرهنگی قزوین از ساختمان عالی‌قاپو در شمال خیابان سپه آغاز شده و در انتها به محوطه عمارت چهلستون اتصال می‌یابد و در طول مسیر خود با گذشتن از چندین حیاط و محوطه باز، امکان بازدید از آثار و بقایای به‌جا مانده از دوره‌های مختلف (صفوی، افشاریه، زندیه و قاجاریه) همانند سردر عالی‌قاپو، باغ حیاط عالی‌قاپو، عمارت شهربانی، شترخان، گراند هتل قزوین، سینما گراند هتل ، پیغمبریه، کاخ چهل‌ستون قزوین و موزه قزوین را فراهم می کند. هم اکنون این مجموعه در حال بازسازی بر اساس شواهد تاریخی و باغستان های سنتی قزوین است .نقشه باغستان زمان شاه تهماسب (معروف به باغ سعادت )از روی ابیات شاعر برجسته همان عصر عبدی بیگ شیرازی تبیین شده است .

عمارت ها
قزوین به علت پایتختی در دوره صفویه و نیز حضور شاهزادگان و امیران در دوره های مختلف تاریخی دارای عمارت ها و کاخ های متعددی است. معروف ترین عمارت موجود در قزوین کاخ چهلستون می باشد که تنها کاخ بر جای مانده از کاخ های موجود زمان صفوی می باشد؛این کاخ در اصل اروشی خانه و محل پذیرایی از میهمانان پادشاه بوده است. از دیگر عمارت های موجود در قزوین باید به عمارت شهرداری اولین شهرداری ایران به سال ۱۳۰۶ اشاره کرد که توسط روس ها ساخته شده است.  عمارت باغ سپهدار، موزه کشاورزی کنونی ، عمارت سردار مفخمیا خانه فرهنگ امیر کبیر ، عمارت شهربانی و میمون‌قلعه که از کاخ های سلطنتی آل بویه است را می توان از شاخص ترین کاخ ها و عمارات موجود در قزوین دانست.

گرمابه ها

گرمابه های بسیاری در قزوین موجود است که از میان آن ها می توان حمام رضوی،حمام قجر،حمام دودر،حمام سیدیان،حمام میرزا کریم،حمام حاجی محمد رحیم(صفا )،حمام بلور،حمام راه ری،حمام داروغه،حمام آخوند قزوین،حمام پیر آسا،حمام بایندر کوچه،حمام قوشه،حمام سعدیه،حمام حاج بیگلر و … را نام برد که همگی آن ها با معماری و تزیینات متفاوت و ارزشمند از نقاط دیدنی شهر قزوین محسوب می شوند .


آب انبار ها
قزوين را بايد به يك اعتبار،شهر آب انبارها بدانيم . ساخت و وقف بيش از يكصد بناي ويژه و پر هزينه براي انباشت و ذخيره آب در شهري كه از دير باز به كم آبي شهره بوده ، افزون بر هزاران واحد آب انبار خانگي، نشان از همت بلند مردم نيكو كار قزوين دارد . زمان آبگيري آنها كه معمولا در چله زمستان صورت مي گرفت ، علاوه بر رعايت بهداشت در حد ممكن ، بهره برداران را از مصرف يخ در تابستان بي نياز مي كرد. آب انبار های بسیاری در قزوین موجود است که از میان آن ها می توان به آب انبار حکیم،آب انبار زنانه بازار،آب انبار سردار کوچک،آب انبار سردار بزرگ،آب انبار حاج کاظم،آب انبار مسجد جامع،آب انبار ملاوردی خان ، آب انبار آقا ، آب انبار حکیم ، آب انبار شیشه گر ، آب انبار پنجه علی ، آب انبار حاج کریم ، آب انبار حاجی بابا ، آب انبار زرگره کوچه و ... اشاره کرد

اطلاعات حرکت
    وسیله نقلیه: وسیله نقلیه توریستی
    زمان حرکت: جمعه 1397/04/15- ساعت 06:00
    زمان ورود به تهران: جمعه 1397/04/15- ساعت 23:00
    محل حرکت: میدان فاطمی، رو به روي مسجد نور
  لطفا حداقل 15 دقیقه قبل از حرکت در محل قرار حضور یابید
 
  منطقه مورد بازدید: قزوین
  نوع فعالیت: پیاده روی متوسط
  طبیعت گردی
  تاریخی
  زیارتی
 
 

پذیرائی
روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 رستوران تابان رستوران تابان - -
  تعداد میان وعده: 1 وعده
قیمت
  بزرگسال: 133,000 تومان  
  بزرگسال (بدون ناهار): 108,000 تومان
  کودک 2 تا 6 سال (با جا در وسیله نقلیه + بدون پذیرایی): 35,000 تومان
  خردسال زیر 2 سال (فقط بیمه): 2,000 تومان

سایر خدمات
    لیدر
 راهنمای محلی
  ورودیه ها
  بیمه
شرایط ثبت نام
  1. لطفا قبل از ثبت نام "توافقنامه گروه تورهای تابان" را مطالعه فرمائید.
2. ساعت های درج شده حدودی میباشد. پس از ثبت نام قطعی، قبل از برگزاری سفر هماهنگی های لازم جهت اطلاع رسانی از ساعت دقیق حرکت انجام خواهد شد.
3. برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
4. لطفا با دقت کامل برنامه سفر و خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر گروه تورهای تابان اطلاعات لازم را دریافت نمائید.

لوازم ضروری
    کارت شناسایی   دارو و لوازم بهداشتی شخصی
  کفش پیاده روی   لیوان و ظروف شخصی
     
     
لوازم پیشنهادی
    کلاه وعینک آفتابی   دوربین عکاسی
    فلاسک کوچک چای (پر شده)   قمقمه آب (پر شده)
    کرم ضد آفتاب   دفترچه بیمه
      

ثبت نام و خرید تور
  1. لطفا قبل از خرید تور٬ جهت هماهنگی و رزرو با واحد فروش تماس بگیرید: 3-88974001 - 021
2. شما می توانید از طریق اینترنت بانک، مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی را اعلام فرمایید.
کارت بانک ملت: به نام شرکت نوآوران تابان زمین  6104337770070835
حساب بانک ملت: به نام شرکت نوآوران تابان زمین  1786111573
شماره شبا بین بانکی:  IR180120020000001786111573
3. پس از واریز وجه تور و ثبت‌نام قطعی توسط همسفران، به‌ صورت خودکار یک نسخه از قرارداد تور در دفتر گروه تورهای تابان تهیه و بایگانی می‌گردد. در صورت نیاز، مسافر یا نماینده مسافران می‌تواند با مراجعه به دفتر گروه تورهای تابان آن را دریافت کند. گروه تورهای تابان از تحویل قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.
4. در صورت انصراف از سفر، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در توافقنامه گروه تورهای تابان محاسبه خواهد شد. برای مشاهده شرایط و جدول جریمه‌های کنسلی اینجا را کلیک کنید.
پرداخت اینترنتی
پرداخت آنلاین هزینه تورها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب به پرداخت ملت